| Yssy12 a întrebat:

Azi cand mergeam cu bicicleta am oprit la o intersectie sa nu treaca masini si cand am oprit n-am habar cum mi-a intrat ghidonul in partea dreapta [era sa si pic]. Am o vanataie care arata urat. In cat timp trece? Imi poate cauza probleme? funditaaa :X

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sucigan_Razvan_1999 a răspuns:

Se intampla si neplacute cu mersul cu bicicleta, am patit si eu m-ai rau.La mine a trecut destul de greu depinde cat de grav e. daca aplici o solutie de lovituri, baneocin, dar e cam scump sau lasi sa treaca de la sine, te va durea ceva timp 3, 4, 5 zile apoi vantaia incepe usor sa treaca, nu prea ar poate cauza probleme, dar unde in partea dreapta a burti, acolo se invinteste destul de rau, .Bafta.Insanatosire

3 răspunsuri:
| Vlach a răspuns:

Nu e nimic grav, o vanataie normala, eu am cazut la o curba si mi-a intrat ghidonu in partea stanga si mi-a cazut si bicicleta peste picior si nu s-a intamplat nimic, doar ca o vreme cam schiopatam

| Vlach a răspuns:

Dar totusi mergi la doctor

| Mitrea_Octavian_1993 a răspuns:

Durerea trece in 2-4 zile iar vanataia trece aproximativ 5-12 zile depinde cat de violent ti-a intrat ghidonul si cat de mare ii. Dar durerea trece rapid