| OnStepToDie a întrebat:

Hei TPU, cam am o problema, menstruatia mea a venit acum 2 seri, a fost o culoare ciudata, la inceput un roz (deschis), iar azi, un rosu-maroniu. Si acum vad ca s-a sfarsit, mie de regula nu imi tine 2 zile, 3 zile minim maxim 6...
P.S. NU AM AVUT CONTACT SEXUAL.
Ar trebuii sa ma ingrijorez? Urgent va rog! Ofer funda sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai dat detalii : vârsta, când ai avut PRIMA menstruaţie/menarha, dacă eşti în PRIMUL an de ciclu menstrual, datele ciclului menstrual pe cel puţin ultimele 6 luni, dacă au mai fost dereglări/întârzieri ( în trecut ), dacă ai fost la ginecolog pentru astfel de dereglări, un eventual diagnostic, eventuale tratamente, etc.

Noroc cu întrebările tale anterioare de unde am observat că ai CM de vreo 20 de luni şi ai cam 15 anişori happy

Deci, în acest caz, NU cred că ai motive de îngrijorare!

Oricum, culoarea sângelui menstrual poate varia şi diferă în funcţie de cât de repede este eliminat din organism.
La fel, durata unei menstre NORMALE este între 3-7 zile, cu o medie de 4-5 zile.

Deci, situaţia descrisă de tine este NORMALĂ şi NU ai motive de îngrijorarewinking

Toate cele bune.

4 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună,
Depinde de fiecare organism, nu poate nimeni să îți dea un răspuns clar, pentru că diferă. Mergi la ginecolog și rezolvă-ți problema.
Baftă!

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Ar fi indicat sa ceri sfatul unui medic, asa vei sta linistita si cu sufletul impacat
Poate fi o raceala ori o mica infectie.
O zi frumoasa sa aihappy

| OnStepToDie explică:

Multumesc pentru raspunsuri, menstruatia a mai tinut inca o zi, cred ca este o dereglare in ciuda faptului ca i-au de o luna de zile pastile.

| AlinaPrisecaru a răspuns:

Pana sa citesc faptul ca nu ai avut contact sexual, am presupus ca esti insarcinata. Cum a spus si Maariiaa, mai bine ai merge la ginecolog si ai afla exact care este problema, daca intr-adevar este vreo problema. Ce auzi de la noi sau alte persoane pe care le-ai intreba, ar fi o presupunere, nicidecum raspunsul concret.