Întrebare recomandată | Panteraa a întrebat:

Ce tratament impotriva caderii parului stiti? Si ceva care sa il indeseasca. Am auzit ca parusan ar fi bun, dar nu stiu sigur. Alte solutii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Șampoanele syos

| RAY a răspuns:

Faptul ca parul cade e ceva genetic, nu ai ce face, aceste solutii sunt aiureli, atunci chleli lear folosi ca lear creste parul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am folosit file revalid ca sa-mi creasca fire de par noi.
Si ca sa nu-ti mai cada parul fi atenta la alimentatie, ce produse aplici pe scalp si stres.

| Axelrunda a răspuns:

Incearca sa mesteci inainte de dus :sampon cu bicarbonat de sodiu si miere. Spalate cu aceasta mixtura pe cap.

| AliceNeye a răspuns:

Buna, iti spun ce am folosit eu.
De 2 ori pe zi Calciu Vitamina D3,
Sampon anticadere de la Gerovital
Pastile ANACAPS, 1 comprimat de zi, dimineata dupa masa. (E la 100 lei cutia, sunt 30 de comprimate). Poti sa il folosești 2 luni de preferabil. Mentionez ca am parulfoarte lung si m-a ajutat.
Bafta!

| DozaDeSperanta a răspuns:

Buna, Panteraa!
Uleiul de ricin este un real ajutor pentru parul tau.

| EuFataAiA a răspuns:

Poti folosi ulei de masline este foarte bun impotriva caderii parului spalate o data pe saptamana timp de o luna si o sa vezi rezultate foarte frumoase: o sa fie mai stralucitor, nu o sa mai cada, o sa fie mai des si creste mai repede

| Corbu_Bogdan_1995 a răspuns:

Daca ai o problema serioasa nu te mai spala pe cap cu sampoane foarte puternice si ieftine. Fugi si ia un alpecin, este cel mai ieftin si bun la pret (c1) daca esti baiat sau unu naturist. Alimentatia la fel iti cauzeaza caderea parului pe langa stres, iar pentru crescut inapoi intr-o zona vizibil afectata nu cred ca este ceva care sa aiba si efect... eu am probleme de genul si de un an jumate investesc in par ogramada de bani si am fost la 3 dermatologi fara mare efect. Fruntea mi se mareste iar parul devine din ce in ce mai rar si pe parte materna nu am cazuri de chelie ..mult succes