| anonim_4396 a întrebat:

Duminica am fost plecat undeva si a trebuit sa alerg pe frig (2 grade) ca sa prind trenul, din această cauza cred ca am racit sau ceva, urmtoarea zi nu ma simteam prea bine iar acum (miercuri) sunt foarte bolnav, stranut incontinuu depinzand de starea mea, am stranutat de vreo 13 ori la rand sau mai mult si nu mai pot... ma ustură gatul, imi curgeau lacrimile singure si din cate observ depinde mult de starea mea de spirit, daca stau linistit sau nepasator de nimic nu am mai nimic, dar daca sunt catusi de putin stresat sau energic incep sa stranut fara oprire, nu mai pot sa intru la ore din cauza asta. Imi puteti spune ce ar putea fi daca nu o simpla raceala si ce ar trebui sa iau? (fata de cum eram racit inainte asta e mult prea mult, ceea ce ma face sa cred ca nu e doar o simplă raceala) a da, la doctor mai greu pe vremurile astea... deci va rog sa nu imi recomandati asta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ceaiuri calde cu miere de albine si lamaie, supa de gaina, o baie fierbinte si bagat in plapuma, ca sa transpir si sa elimini raceala, Poti lua 2 paracetamoale la culcare.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Strepsils.

| Catrice a răspuns:

Covid

| DizzoRO a răspuns (pentru Catrice):

Din cate am inteles stranutul nu e neaparat un simptom covid, m-am gandit deja la asta si nu am simptomele covidului (respir bine, nu am tuse, nu am febra, nu sunt obosit)

| Catrice a răspuns (pentru DizzoRO):

Atunci felicitări, ai racithee hee
Baga paracetamol/Nurofen/coldrex, ceaiuri la greu că de, trebuie' hidratare, somn.