| anonim_4396 a întrebat:

Va rog, am nevoie de ajutor! De mult timp de cand a inceput vara, nu chiar iunie ci Iulie.
Din Iulie, din cand in cand stranut si imi curge nasul. Mie mi se pare cum a fost canicula si aierul conditionat, iar acum e frig, cred ca am racit putin.
Nu zilnic e obligatoriu sa stranut sau sa imi curga nasul, ci din cand in cand.
Eu am acasa un soricel si un papagal.Mama mea zice ca s-ar putea sa am alergie la soricelul meu Paffy!( hamster).
Eu am intrebat-o dar dc la el? de ce nu la Miky ( papagalul)?
Ea mi-a zis ca il am de mult timp si nu stranut la el.
Voi ce credeti ca este tot ce patesc? Apropo cum se manifesta alergia la hamster? Va rog ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mary496 a răspuns:

Nu e de la animale. A fost prea cald si e mult polen.Eu am la fel, dar la mine se manifesta seara si dimineata.
Alergia la hamsteri e mai rara, nu ai alergie la el.Alergia la animale se manifeste de obicei prin stranut la 2-10 minute dupa atingerea animalului. Dupa aceea poti sa incepi sa te inrosesti si sa te doara capul.
Eu am o pisica.Si am alergie doar cand o apropii de fata.

1 răspuns:
| anka a răspuns:

Ai dreptate poti avea alergie la pene. Pe ce perna dormi? Scoate papagalul din camera ta si vezi ce se intampla. Mai poti avea alergie la praf, la polenul de afara, la mucegai, etc. Fa un control medical.