| Afsdghvcs a întrebat:

Hei TPU, cum poate aparea strabismul? Pentru ca eu am mai multe ticuri cu ochii si ma uit in mai multe parti, pot face si din cauza asta? Vreau mai multe cauze sa-mi spuneti va rog...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Alexageorgiana12345678 a răspuns:

Bună! Strabismul se face din cauza oboselii exagerate a ochiilor adica in cazul in care petreci mult timp la televizor, calculator, telefon. Daca tu ai deja ticuri cu ochii se poate forma si pe baza asta pentru ca si ticurile obosesc ochii. Stai linistit, strabismul se corecteaza relativ repede. Eu am purtat ochelari un an si acum nu mai am nimic. Sper sa fii bine!