| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU:* cum pot scapa de cearcane? nu stiu ce sa mai fac pentru ca sa le astup se vad foarte urat precum o linie adancutza si mai mov si m-am dat si cu pudra si cu font de ten dar degeabacrying vreau sa ies in poze fara cearcane :X ce sa fac? un leac sau un tratament stie cineva ...si totusi din ce cauza sunt cearcanele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adrianetc a răspuns:

Cauza cearcanelor pot fi si genetice, de exemplu si eu am cearcane si dorm corect si fac sport, dar le am pentru ca si mama are.

| anonim_4396 explică (pentru Adrianetc):

Da si mama mea are si sunt si mai accentuatesad

| Adrianetc a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca este asta. iti zic sa renunti, am incercat cu castravete. linguri reci. dormit mult. dormit la pranz. comprese. creme. este ceva genetic nu cred ca te deranjeaza foarte mult ..esti tu mai nacrisist tongue

14 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Cred că nu prea ai alternative,asta-ţi este configuraţia. Poţi să le estompezi,doar,prin farduri(sunt chiar pentru cearcăne), iar figura poate deveni chiar interesantă, iar ca să ieşi în poze bine, îţi trebuie doar un fotograf foarte bun, şi reuşita poate fi garantată.

| daassh a răspuns:

Da iti spun eu, odihneste-te.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca sa scapi ia 2 pliculete de ceai verde bagale cateva secunde dupa scoatele lasale catva in frigider si dupa ti le pui pe ochi.

| ramonika125 a răspuns:

Este foarte bine daca ai putea face rost de niste frunze de aloe vera, te dai in fiecare dimineata timp de o saptamana fara sa aplici machiaj dupa. si problema ta este ca si rezolvata:* funda?

| antohianda a răspuns:

Pai,ai nevoie de mai multe ore de somn.Cel mai natural si e si gratis laughing

| anonim_4396 explică (pentru antohianda):

Cred ca ai dreptate avand in vedere ca ma culc mereu pe la 2, 3 si ma scol dimineata pe la 9, 10...phai si cam pe la ce ora sa ma culc? tu la ce ora de culci? happy, eu am prietene care procedeaza la fel ca mine si nu au cearcanesad

| antohianda a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai,eu zic, deci nu te baza neaparat pe asta, sa te culci pe la 22-23 si sa te scoli la 7 dimineata.

| 1Miruna1 a răspuns:

Cearcane am avut si eu si imi apareau din cauza ca nu dormeam destul, dar pot aparea si de la altceva. Sfatul meu este sa te dici la un medic sau daca nu ai timp pana la pozare, sa te dai cu fond de ten lichid. Sper ca ti-am fost de ajutor.Imi poti acorda funda?

| danygorban a răspuns:

Cauza cearcanelor este ca nu dormi cat trebuie..Nu stiu daca exista vreau leac dar te sfatuiesc sa folosesti un corector de la oriflame ..costa doar 8 lei. este foarte bun pentru ca l-a folosit o prietena

| anonim_4396 explică (pentru danygorban):

Nu-mi trebuie corector petru ca am chiar 2 si tot nu ma ajutacrying(

| antohianda a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu stiu ca trebuie sa dormi regulat asa cum trebuie.Un somn normal este, in functie de varsta, de 7 - 8 ore.Adultii sanatosi au nevoie de din ce in ce mai putine ore de somn pe masura ce imbatranesc si, chiar si daca nu dorm suficient, atunci au mai putine sanse sa se simta obositi pe parcursul unei zile, arata un studiu publicat luni.

| SweetMonyMona a răspuns (pentru danygorban):

Bai nene nu mai spunet-ti de corector pentru ca iti face foarte mult rau si fizic dar si la sanatate! daca iti dai DES...ti se fac mult mai mari si urate asa ca nu incerca niciodata corector sau daca doresti folosestel RAR