| AriaMontgomery a întrebat:

Hei,TPU, curand am fost diagnosticata cu candida si mi-a dat tratament cu augumentin si nistatina, cand am fost la medic eu eram virgina si dupa ce mi-a luat probe s-a intamplat sa fac pasul cel mare, apoi am mers cu rezultatele si mi-a dat tratamentul insa nimeni u stie ca eu nu mai sunt virgina, intrebarea mea este..as putea face sex cu prietenul meu in timpul tratamentului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, dar cu prezervativ. In plus, trebuie sa mergi sa-ti schimbe tratamentul si sa-ti prescrie si paretnerului tau, daca cumva ati facuit sex neprotejat. Cum ti-a dat prin cap sa ascunzi o informatie atat de importanta?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU se recomandă să faci sex pe perioada tratamentului ( chiar dacă foloseşte prezervativul )!

Apoi, dacă aţi făcut DEJA sex neprotejat, atunci să ceri medicului tratament şi pentru partener ( deoarece, mai mult ca sigur, a luat infecţia la acel contact sexual ).

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Poti face, dar cu prezervativ.
Dat fiind faptul ca a-ti facut-o neprotejat, e posibil ca si el sa fi luat boala si atunci trebuie sa se trateze si el.
Te pup!

| beautifullie a răspuns:

Nu. pe timpul tratamentului nu ai voie sa faci sex. si daca ati facut-o deja si neprotejat, vezi ca i-ai dat si lui