| Mariiiiiiia a întrebat:

Am facut rubeola luni. mi-au aparut cateva pete rosii pe fata si gat si un ganglion dupa ureche. Miercuri nu am mai avut absolut nimic. Ce ziceti. mi-a trecut? pot iesii afara sau face baie?

Răspuns Câştigător
| คиค a răspuns:

Bună, Maria happy!
Se pare că este epidemie de rubeolă, şi eu am avut la începutul lunii, rubeolă ce a durat destul de puţin, petele mi-au trecut în vreo 3 zile big grin.
Medicul mi-a zis că am fost vaccinată şi de aceea am făcut o formă foarte uşoară, dar totuşi, pentru a nu răspândii virusul a trebui să stau acasă toată săptămâna.
Posibil ca şi tu să ai tot o formă uşoară, sau există posibilitatea să nu fi fost rubeolă, cu toată că mă îndoiesc, ţinând cont de faptul că ţi-a apărut şi acel ganglion.
Totuşi, ar fi bine să consulţi un medicwinking.

2 răspunsuri:
| annkaa a răspuns:

Du`te la medic.happynu are cum sa-ti treaca in 2zilelaughing

| Mariiiiiiia explică (pentru annkaa):

Ba da.in 2 zile mi-a trecut.