| carmina34690643 a întrebat:

Buna tuturor.Maine imi dau atela gipsata jos si am emotii.Atela nu a fost prea mare si mi-a fost pusa pentru ca am avut o mica deplasare de rotula.Maine se fac 10 zile de cand o tin si cred ca mi s-au atrofiat putin muschii.De vreo 3 zile aceasta s-a largit putin si mai pot flexa putin putin genunchiul in ea dar mi-e frica ca maine dupa ce o dau jos nu o sa pot sa ma tin pe picior si nu il voi putea indoi chiar daca o sa port o orteza speciala care imi centreaza rotula. Oare o sa fie asa daca am tinut atela doar 10 zile si s-a mai si largit.Pana vineri voi putea sa il tin indoit daca il mai antrenez? Imi ia mai mult de 2 saptamani ca sa merg iar corect?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IzabellaLove a răspuns:

Nu-ti fa griji totul va fi bine si eu am avut mana si picioruhappy deci.happy si la mine s-a intamplat asa si a fost foarte bine si in cam 2 saptamani mi-am revenit de parca nas fi avut niimic. Sper ca te-am ajutat!
Si bafta vineri!

1 răspuns:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Sanatate, depinde de organism si de recomandarile doctorului