| andreea350dum a întrebat:

Hei TPU, dacă mă duc cu o urgenţă la spital pe secţia " Urgenţe Ginecologice " mă ia cineva în seamă, plătesc ceva? Mă doare jos burta în pelvis de 6 zile, am vomitat odată în prima zi când au început durerile, am făcut 4 teste de sarcină. Primul avea un început de linie pe el şi cea de a doua. Iar ultimele 3 negative toate. Şi mă gândesc dacă m-aş duce la urgenţe ginecologice poate-poate mă bagă şi pe mine în seamă. Nu am nici bani să plătesc undeva. Eu sunt în Constanţa şi nu am mutaţie sau medic de famile aici. Am doar un carnet şi un card de asigurare de sănătate, atât

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Mă doare jos burta în pelvis de 6 zile"

la urgențe nu plătești dar pare a NU fi o urgență

| andreea350dum explică (pentru sierra1):

Dragă da să te doare şi pe tine. Şi pe zi zi ce trece nu-ţi trece, tu ce faci stai aşa dragă?

| sierra1 a răspuns (pentru andreea350dum):

Nu te certa cu mine după ce că stai 6 zile și rabzi. Du-te la medicul ginecolog dacă crezi că acolo ai probleme

| corbulalbrosu a răspuns:

Poti sa te prezinti la serviciul de URGENTE medicale fiindca NU se plateste. Daca vei fi suficient de ''expresiva'' in a-ti exprima si manifesta durerea este mai mult decat posibil sa te accepte pentru a fi consultata. Sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai mergi cu cardul. Verifica pe cnas daca e asigurarea facuta si suna la 112

Răspuns utilizator avertizat
| Denila123 a răspuns:

Plateste o asigurare pentru o luna 250 lei si esti asigurata