| anonim_4396 a întrebat:

Am o problemă cu mâncatul de 3 săptămâni. Nu am deloc poftă de mâncare. Înainte mâncam de cate 6-7 ori pe zi. Acum nu mănânc mai deloc. Mănânc o dată pe zi foarte foarte puțin. Atât. Dacă mănânc mai mult de 100-200 de grame nu mă simt bine și mă doare burta. Cum să îmi recapăt pofta de mâncare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kevinn2000 a răspuns:

Îți recomand să te duci la doctorul de familie și să-ți dea el sfaturi, poate chiar niște vitamine sau medicamente, ceva.
Nu este bine să mănânci așa de puțin.

2 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Mergi la gastroenterolog, poate ai o problema cu stomacul

| Donsavas a răspuns:

Nu ai pofta de mâncare deoarece e o problemă medicală la mijloc! Durerile de burta sunt un semn clar de îmbolnăvire. Discuta cu medicul tau de familie!