| Schumaher98 a întrebat:

Hei TPU, de ceva ani am limba foarte crapata, cu secretie albicioasa pe ea... am fost de curand la ORL si mi-a recomandat un examen micologic lingual pentru ca dna doctor suspecta candidoza. Am facut acest examen si mi-a iesit negativ atat candida cat si streptococ respectiv stafilococ... ce alte analize as mai putea face sau ce ar putea fi? Sunt disperat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Lastmine544 a răspuns:

Si eu am aceasta chestie pentru ca fumez!
Eu folosesc niste bendite mici pentru curățarea limbi de secretia aceea, si imi spal limba cu periuta de dinți!
Sper ca te-am ajutat!

| Schumaher98 explică (pentru Lastmine544):

Si s au mai diminuat crapaturile?

| Lastmine544 a răspuns (pentru Schumaher98):

Da cat de cat, nu erau foarte adânci, pentru ca rutina asta o fac in fiecare seara inainte de culcare, am uitat sa mentionez ca trebuie sa bei multa apa sa iti fie hidratat corpul pentru ca crapaturile alea apar si de la dezhidratare!