| PamfleticaTotHellenne a întrebat:

Hei TPU.De ceva timp am o problema cu mirosul neplacut al guriistraight face.Ma spal pe dinti dar nu dispare mirosul,folosesc guma de mestecat,dispare ff putin timp si apare iar.Am o carie dar si inainte sa apara caria aceeasi problema aveam straight face.Posibil sa fie din cauza antibioticelor? Am racit destul de des in ultima vreme ...NU vreau la DOCTORRR! Nu mai vreau inca o data. Poate fii si de la stomac,nu? Am inteles ca sunt niste pastile,ce imi recomandati? Multumescc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| andreeagicu a răspuns:

Cel mai bine te duci la un dentist... poate ai probleme ceva mai grave cu dantura si nu e bine sa nu o tratezi la timp. Bicarbonatul de sodiu doar albeste dintii si opreste sangerarile...

| RaduMarin a răspuns:

Am inteles ca cica gargara cu apa cu bicarbonat de sodiu ar rezolva problema.

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru RaduMarin):

Am auzit si eu, chiar o sa incerc.Multumescc!