| Standt a întrebat:

Tot vad pe la stiri informatii alarmiste. Ca eruptiile solare ne afecteaza. Vorbesc de sanatate, nu de comunicatii.
Azi, vecina mea de vreo 30 de ani a chemat ambulanta si avea tensiunea crescuta. Un asistent ii spunea: de la eruptiile solare, doamna.
Pe voi v-a afectat cumva aceste eruptii solare? Eu nu am simtit nimic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Soarele emite oricum radiații dăunătoare, iar în cazul unor erupții solare, valorile sunt crescute, așa că e foarte plauzibilă informația că oamenii se pot simți mai rău decât de obicei din cauza asta.

| Standt explică (pentru J0B0MAT):

Tu te-ai simtit mai rau? Ai simtit ceva zilele astea?

| J0B0MAT a răspuns (pentru Standt):

Eu am oricum zile proaste mai mult.Dar este de crezut că unii oameni pot fi afectați de radiații, poluare, eclipse, orice lucru pare minor, deoarece fiecare organism este diferit, are diverse probleme mai susceptibile sau nu la schimbările din mediu.

| Standt explică (pentru J0B0MAT):

Tu nu ai avut probleme?

| Hyperion7 a răspuns:

Eu nu am avut nimic și nici nu am, însă am auzit că alții se plâng că sunt obosiți și fără chef de viață, însă na... poate au făcut ceva câteva nopți la rând și nahee hee

| mastadont a răspuns:

De acord cu tine, televiziunile care fac asta ar trebui închise.

| Standt explică (pentru mastadont):

Toate.

| Standt explică (pentru Standt):

Inclusiv anumiti ambulantieri.

| LisaJulie a răspuns:

Nu am auzit de asa ceva! Eu ma uit pe Sport și Muzica la televizor! Nu ma prea uit la știri! Am in schimb un laptop și telefon performant pe care îl folosesc mereu! Cat despre erupțiile solare, ziceau ca vine în 2025 nu știu ce dar nu cred ca vine nimic!

| Standt explică (pentru LisaJulie):

Poate vor mai veni si in 2025. Dar au fost si acum. Zilele trecute au ajuns si pe Pamant.

| Mindfulness a răspuns:

Am văzut pe tiktok că mulți se plâng de tot felul de simptome de genul