| Lenna1290 a întrebat:

Deci sa incep. Mama mea s-a internat astazi pentru a fi operata de polipi nazali. Cand a ajuns la spital a bagat-o la perfuzii si injectii, dupa a urmat vestile proaste. Este normal ca sa nu ii fie administrata nicio doza de anestezie? Cum sa operezi un om pe viu? Sunt disperata. I-a spus ca ii va da doar cu putin spray. Va rog sa imi spuneti daca ati trecut prin asa ceva si cat de dureros este? Si cat timp ati stat in spital dupa operatie.Dau FUNDA... De precizat ca pana la varsta de 14 ani a fost operata de 5 ori si in toate operatiile a fost adormita acum are 43. Acum sa nu ii faca nici macar anestezie locala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Rihhana1 a răspuns:

Depinde de decizia doctorului, nu iti mai fa griji totul va fi bine, daca mama ta a prezentat alergie la anestezic acum nu i se mai administreaza nici-un fel de anestezic, plus de asta e posibil sa fie o intreventie usoara asa ca nu iti mai fa atatea probleme.

| Lenna1290 explică (pentru Rihhana1):

Dabea astazi i-a facut testul la anestezie. Si nu i-a iesit pozitiv. Ia facut test la silicaina.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ca au avut medicii un motiv anume, de nu i-au facut anestezie.
Si eu am avut operatia de amigdalite fara anstezie.
Dar nu se maore din asta, doar ca este un pic de suferinta!