| chrissi a întrebat:

Stiti daca se poate lua un BTS (de exemplu HPV) de la epilatul inghinal la salon, cu ceara refolosibila?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

De la epilatul propriu zis nu. Insa epilarea cu ceara poate crea microleziuni la nivelul pielii prin care se pot strecura mai usor virusii mai tarziu sau alte infectii.

| ottovintila a răspuns:

Sigur ca se poate lua inclusiv hepatita pentru ca degeaba incalzeste ceara la 120 de grade. Se piate folosi ceara traditionala dar nu refolosita, adica dupa fiecare folosire sa se arunce. Unii tin la calitate altii vor sa faca bani.