| Huntress a întrebat:

E adevărat că toti bebelușii se nasc cu ochișorii albaștri? Chiar și cei care la maturitate au ochii de culoare negri sau căprui-închis?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu este adevarat.De obicei culoarea ochilor se schimba dupa cateva luni. Poate fi oricare culoare.

| Bondarel99 a răspuns:

Si bebelusii si unele animale se nasc cu ochi albastri pentru ca inca nu se formeaza melanina(cea care da pigment ochilor, parului si pielii), dar pe urma capata din trasaturile parintilor si capata culoare.

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu.

| drogh a răspuns:

Eu una m-am născut cu ochii albaștri și apoi mi s-au schimbat pe parcurs. Deci, posibil.

| EllaCikka a răspuns:

Este destul de adevarat! Eu m-am nascut cu ochii albastri. acum am ochii negri negri. ca ma si sperii big grin Bafta :**