| Ddfgghhjk a întrebat:

Am ochii caprui inchis aproape negri si nu stiu ce sa zic, am multi prieteni care au ochii verzi sau albaștri iar eu ma simt nașpa. Mama imi zice ca nu mi-ar sta bine cu ochii verzi sau albaștri. Voi ce ziceți? Stiu... e doar o culoare dar pentru mine conteaza.

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu tanji dupa trasaturile altora, scoate-le in evidenta pe cele pe care le ai.
Vad frecvent tipe negre care incearca sa fie albe, pitice care vor sa para inalte, brunete decolorate, etc. Rezultatul? Niste frustrate care se imbraca si aranjeaza dezastruos, pentru ca se concentreaza doar pe acel detaliu, si nu li se potriveste nimic din ce pun pe ele.

| Andreeush a răspuns:

Fiecare e special în felul său.
Eu am ochii verde închis și mă mulțumesc de cum arăt. Asta ar trebui să faci și tu.
Nu trebuie să te simți prost. Fii mândru de cum arăți.

| Gabriel2424 a răspuns:

Fiecare ne nastem cu trasaturile noastre si mostenite de la parinți, ce rol are sa te compari cu cineva, crezi ca pe ei îi intereseaza asa mult culoarea ochilor lor, fii fericit cu tine si aspectul tau.

| melodrama a răspuns:

Ochii caprui fura inima oricui