| RoseBlack01 a întrebat:

E o problema urgenta. O prietena de a mea foarte buna mi-a zis ca simte ca are in interiorul vaginului o unflatura in forma rotunda, dar ca nu o doare, doar o mananca. De asemenea, mai are inca doua umflaturi, dar nu in vagin, ci in zona genitala, una spre colul uterin, iar cealalta foarte aproape de vagin. Sa fie pentru ca se scarpina? Nu o deranjeaza cele doua umflaturi, insa o mananca si de asemenea ii e frica sa mearga la doctor. Ea este virgina, in caz ca poate va ganditi ca a luat un microb. Un sfat? Ce ar putea sa aiba?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Spune-i prietenei tale sa mearga la medic!

| NameInUse a răspuns:

Un sfat? Trebuie sa o scarpine un penis.
Daca nu, macar ginecologul.

| RoseBlack01 explică (pentru NameInUse):

Esti prost omule? Ce legatura are peni**l cu chestia asta?

| MedionTcO a răspuns:

Cel mai bun sfat este sa se duca la doctor. De ce sa ii fie frica? Nu o mananca doctorul.

| JoleneSth20 a răspuns:

Da, este posibil să fi făcut o infecţie. Cel mai bine o poate spune medicul, convinge-o să meargă urgent pentru că este o zonă sensibilă și necesită îngrijire medicală (dacă este cazul). Poate fi orice, aici nimeni nu îţi va putea da un răspuns concret.
Multă sănătate prietenei!