| LarissssaMagdiiiiiiiiiiii a întrebat:

Imi e rusine sa spun asta. La ora de sport, am practicat rostogoliri. Era sa imi rup gatul. Doamna Profesoara m-a tinut cu picioarele in sus ca sa fac restogolirea cu spatele. Am simtit o durere puternica la coloana, mentionez ca eu ma sprijineam de un os. A tipat la mine si a zis ca asta se intampla daca nu sunt atenta. Nu am mai vrut sa fac nici-o rostogolire atunci. A zis ca dam norma din rostogoliri. Mi-e frica ca o sa iau 2 la rostogoliri. La norma din baschet pe care am dat-o am luat 7. Ne-a zis ca vede cum ne miscam, nu stie cum facem rostogolirea cu aterizare in sfoara si cu saritura. Mentionez ca am 11 ani si am 34 de kg. Sunt distrusa, mi-e frica, ajutor! Ce ma fac? Nu vreau sa aud de rostogoliri. Cand am inceput sa plang dupa ca am stat cu picioarele in sus si eu ma sprijineam de os, nu mi-am mai simtit osul.
Ma ajutati, parintii mei au spus sa renunt la orele cu rostogoliri. Nu stiu ce sa fac. Eu practic 3 sporturi, innotul, tenisul, atletismul. Ma ajutati?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A intrat frica in tine, asta cred.
Rostogolirile chiar sunt usoare, dupa parerea mea.
Eu iti propun sa exersezi acasa in liniste cand nimeni nu te streseaza, si vei vedea ca o sa reusesti.
Iar cand va sosi momentul la ora de sport, lejer fara teama o sa faci rostogoliri de invidiat happy

| Violeta19706 a răspuns:

După părerea mea mai bine lasă rostogolirile astea, ascultă sfatul părinților.