| Girly97 a întrebat:

De dimineata ma doare spatele gatului cand ip misc si cand il aplec! Ce am patit? Este grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna happy
Poate fi de la o pozitie proasta in pat/fie de la curent/ ori poate fi si o tensiune...
Sa iti faca cineva un masaj, daca durerea nu trece, nu ezita sa consulti medicul de familie, ori sa iti masori tensiunea.
O zi buna happy

| darrio2007 a răspuns:

Ai adormit cu gatul stramb.Nu e grav.Cu un mic masaj iti trece.

| OnuOnulică a răspuns:

Cel mai probabil ai dormit cu gâtul într-o poziție în care i-a făcut rău. Recomandat ar fi să încerci să-l miști cât mai des. Iar dacă durerea persistă e recomandat să treci și la masarea gâtului.

Răspuns utilizator avertizat
| Vi003 a răspuns:

Ai stat mult la calculator si de-aia te doare. E si o pozitie incomoda a capului: nici prea plecata, nici dreapta. Poate sa te doara si de la frig, mai ales daca nu porti caciula si fular. Ai grija de tine, odihneste-te suficient, imbraca-te gros si da o fuga si la doctor, sa scapi de-o grija!

Răspuns utilizator avertizat
| Klandestin a răspuns:

Nu este grav, iti trece singur. Poate ai dormit prost, sau ai facut miscarii bruste cu capul.

| Cosmin4Fit a răspuns:

Nu ai patit nimic. Incearca sa dormi fara perna. Incearca sa dormi cu perna. Incearca sa dormi cu o perna mai mica sau o perna mai mare. Vezi cum te simti. Testeaza. Cel mai bine zic eu ca e fara perna, sau cu o perna ergonomica care se muleaza dupa cap si gat. Succes!

| Andreeasps a răspuns:

Daca te-ar auzi Zmenta ti-ar da 2 palme#culcat!

Răspuns utilizator avertizat
| alinaro a răspuns:

Buna. Cred ca ai dormit intr o pozitie nu tocmai confortabila.