| MaRyus_Maryus_1997 a întrebat:

Hei TPU in aceasta vacanta de Paste ma voi duce la tara in aer liber si as vrea sa va rog sa imi spuneti ce exerciti as putea incerca ca sa ma inalt happy va rog idei /

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andreea0612 a răspuns:

Inotul este cel mai bun sport daca vrei sa te inalti si sa-ti remodelezi corpul. Dar mai ai timp de inaltat pana pe la 20-23 de ani :-)

| MaRyus_Maryus_1997 explică (pentru Andreea0612):

Eu am 14 ani si 1:60 ce parere ai sunt prea scund?

| Andreea0612 a răspuns (pentru MaRyus_Maryus_1997):

Cunosc multi care is mai mari cu cativa ani ca tine, si au inaltimea cat a ta sau mai mica. Am avut o colega de clasa care avea 16 ani si 1, 58 si s-a dus la un doctor pentru a il intreba daca e normal sa aiba inaltimea asta si daca va mai creste si a spus doctorul ca este normal, fiindca nici parinti nu-s inalti si ca va mai creste. Deci nu ai de ce sa-ti faci griji pentru ca o mai cresti.