| Kitty3D a întrebat:

In cele 7 zile de pauza pe care le faci atunci cand iei anticonceptionale esti protejata. Daca ultima pastila a fost luata pe data de 28, dupa aceea vin cele 7 zile de pauza iar eu nu iau pastila in a 8 a zi si dupa vreo 3 zile sa zicem pe data de 7 intretin relatii mai sunt protejata, iar pe data de 10 sa iau iar pastilutele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| SkyPilot a răspuns:

Da, exista posibilitatea sa ramai. In mod normal astfel de lucruri sunt scrise in prospectul pastilelor. Pentru cazul general gasesti detalii aici:
http://www.perfecte.ro/......ata-1.html