| alexandraad a întrebat:

Luni nu am mancat nimic la scoala si am avut o stare de somnolenta. Apoi cand am ajuns acasa la 3, m.am pus sa mananc supa si am de la 2-3 linguri am vomitat. Apoi m.am pus sa ma culc. Si m.am trezit noaptea de vreo 2-3 ori sa vomit,chiar daca nu aveam ce. Azi la fel ma simt foarte obosit,nu am putere, mi.e somn intruna, ma doare stomacul, ma ia cu frig si imi vine sa vomit intruna. Nu pot sa mananc deloc fiindca imi vine sa vomit.
De la ce sa fie? Si ce sa fac sa nu ma mai simt asa?
Va rog, ajutati.ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Sa nu fii răcit! Ai mâncat ceva duminică care a fost gras, carne de porc, prajeli, unde anume te doare burta? Febră ai? Numai bine!

| Dumitru_Mirela_1990 a răspuns:

Poate fi un enteroviroză, pe care ai contactat-o pe un fond de anemie. Frisoanele pe care le ai pot da complicații. Mergi la medic.