| CosminIonut77 a întrebat:

Salut, duminica seara a inceput sa ma doare stomacul si l-am pus pe tata sa ma traga pe maini de aplecate. Inainte sa ma culc am stat putin la baie pentru ca simteam ca imi vine sa vomit dar nu am vomitat fortat, asteptam sa imi vina de la sine dar nu s-a intamplat. Asta fiind la 23:15, la 20:20 m-am pus sa ma culc si aveam o temere sa nu imi vina sa vomit sau din astea. Nu am dormit deloc toata seara. Sambata dimineata am mancat mici, dupa-amiaza de la KFC Si seara o pizza foarte picanta si m-am culcat la 5 dimineata. Am dormit pana la 2 (duminica) dupa care m-am trezit si am mancat cartofi prajiti cu ou, iar dupa-amiaza cartofi prajiti cu copan si de aici ajuns la ce am scris mai sus. Nu am dormit cred ca nici o ora toata noaptea si nu stiu ce sa fac. E 6 dimineata cand scriu aceasta postare. Ajutor, multumesc!
P.S imi bate inima cam repede, am masurat pulsul pe telefon si il am 109

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Ai mancat foarte multe prosti si ti-ai incarcat bila sau fiara. Spunele alor tai ca iti ia ceva pentru stomac si daca nu iti va trece du-te la medic sa nu fie vreo toxiinfectie

| anonimg a răspuns:

Stomacul are nevoie de hrana usoara; si de asemenea si de pauza -adica sa mai sari din cand in cand peste o masa.
Verdeturile crude iti vor face bine.

| Caro34 a răspuns:

Fii linistit! E de la fiere, ai mancat prostii picante, amestecate si cu multe ingrediente neOK! Bea un ceai de sunatoare si ia de la farmacie un Bilobil! Azi mancare putina, odihna cu capul mai sus pe perna si cu fata in sus, apa cu lamaie, fara zahar! Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Cu siguranta, tot ce ai mancat te-a afectat in vreun fel. Este prea multa mancare nesanatoasa, care poate ti-a afectat digestia.
Bea un ceai de coada-soricelului (pentru stomac, digestie), combinat cu tei (pentru a te calma si a putea dormi).
Pentru senzatia de greata, iti recomand Metoclopramid.
De asemenea, poti incerca si un supliment pentru digestie, precum Triferment sau Kreon.
Pulsul il ai marit deoarece esti speriat, incearca sa te calmezi.

| teamleader a răspuns:

Exista o pagina pe Facebook "Spitalul virtual pentru copii" unde iti va raspunde medici online. Adaugi pagina la prieteni si pui si acolo intrebarea ca aici.Succes si sanatate.