| cristinamaria003 a întrebat:

Acum 3 zile m-am trezit cu o durere de cap incredibila, dupa care am vomitat..medicul de familie mi-a sugerat ca am facut o indigestie..am luat metroclopramid ca sa nu imi mai vina sa vomit si no-spa pentru ca aveam niste dureri incredibile de burta..insa acum de cate ori mananc ma doare stomacul si simt cum ma arde.ce pastile imi recomandati? Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ToxyckUuhhh a răspuns:

Mananca cartof crud(curatat) deoarece este un pansament pentru stomac si in plus e natural(oarecum... daca e din propria gradina e si mai bine)
DETALII IN LINK-UL...

http://www.ziare.com/articole/arsuri+stomac+medicamente

e cel mai bun medicament;)... fundita :)

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Te prezinți mâine la medicul de familie pentru o trimitere la un medic gastroenterolog, analize de sânge.
Bea ceai de gălbenele/sunătoare, o capsulă de Omez.
Sănătate.
Pa, pa.