| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac sa nu imi mai miroasa gura de dimineata asa urat? Ca ma spal pe dinti inainte sa ma culc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Depinde. Poate tin probleme care tin de stomac. Te speli seara si tot iti miroase gura dimineata.Consulta un medic de specialitate!

8 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Am vrut sa spun ca sunt probleme care tin de stomac

cristian
| cristian a răspuns:

Poti folosi apa de gura cu tinctura de propolis.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Foloseste apa de gura si spala-te de mai multe ori pe dinti.insa daca esti racita e normal sa iti miroasa gura

| Ronin a răspuns:

Suferi de halena
e o boala
daca vrei o schema de tratament naturist, anunta-ma

| starchewer a răspuns:

Poate fi cauzata de procesul numit digestiehee hee sau poate fi de vina o gastrita... o peritonita... poate fi cauzata de orice inflamatie a tubului digestiv din primul act al digestiei ...mergi si conulta un doctor

| cely a răspuns:

DA OBLIGATORIU TE SPELI, DAR CLATESTE GURA CU APA IN CARE ADAUGI O LINGURITA DE SCORTISOARA

| Krina a răspuns:

Poti sa te speli si de 3 ori inainte de culcare.
Respiratia urat mirositoare nu vine din cavitatea bucala, ci din intestine.Mancarea se amesteca cu sucurile gastrice si emana anumite mirosuri, mai putin placute.
Dieta sanatoasa si echilibrata este secretul.
Poti consuma multe fructe, legume si carne.
Evita lactatele! Mirosul este oribil!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti sigura ca nu ai nici o carie?