| andreea567890123 a întrebat:

Mama mea are barbie dubla, asa zisa gusa destul de mare de grăsime.

Credeti ca poate avea probleme cu glanda tiroida?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mama ta ce varsta are? Dar tu?

| andreea567890123 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Mama are 49 si eu 15

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru andreea567890123):

Multi înainte si tie si mamei tale, si multă sănătate.

| Mariarobertina300000000 a răspuns:

Glanda tiroida se poate recunoaste de la varste mici...
Ar trebui totusi sa se duca la un consult! Nu strica!
Glanda tiroida nu se recunoaste doar prin grasimea barbiei. Exista un cumult de elemente specifice...
Vizita unui medic specialist va lamuri neclaritatiile
Sanatate multa!

| andreea567890123 explică (pentru Mariarobertina300000000):

Daca ii cade parul si i se vede scalpul?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru andreea567890123):

Ai o mamă frumoasă.

| andreea567890123 explică (pentru CristiDinBucuresti):

E la mișto?

| andreea567890123 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Atunci, iti multumesc!❤

| Jukosto a răspuns:

Probleme cu tiroida se vede la gat, nu la gusa. Nu are nimic.

Mai jos ai un model unde se afla tirodia:

https://img.webmd.com/......OID_72.jpg