| MeForeverAlone a întrebat:

Hei, TPU. Nu știu ce naiba e cu mine. Uit des ce voiam să fac, de exemplu vreau să merg într-o cameră să-mi iau telefonul apoi ajung acolo și îmi ia câteva secunde până îmi amintesc ce voiam să fac. Dacă mă uit la un film și merg să-mi iau un pix să scriu o frază bună, merg și caut pixul apoi mă întreb,, la ce naiba îmi trebuie pixul?" și după câteva secunde îmi amintesc iar. E vorba de câteva secunde, dar e ciudat și mă face să cred că o iau razna.
Nimeni din familia mea sau din rudele îndepărtate nu a avut Alzheimer și nici n-a luat-o razna, deci n-are cum să fie vreo transmisie. Și oricum n-aș putea să am ceva de genul la vârsta asta, n-am nici 20 de ani.
Puteți să faceți glume, n-am nimic împotrivă, distrați-vă, dar sper să pot primi și un răspuns serios printre toate celelalte.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ALGator a răspuns:

Remarcă că acest lucru nu are consecințe negative asupra vieții tale și ignoră.
Se întîmpla și altora. De la tine nu știm alte amănunte, de exemplu daca ești stresat etc.

13 răspunsuri:
| Deliiiia a răspuns:

Nu mai sta toata ziua cu capul in monitor, e ok, fa exercitii de concentrare, dormi suficient, citeste si iti vei reveni.

| MeForeverAlone explică (pentru Deliiiia):

Mda, exact ce spuneam, vă bateți joc.
Dorm suficient, fac destule exerciții și cred că am citit mai multe cărți decât tine, dar n-am ce să zic. O faci pe deșteapta, la fel cum o faceți toate.

| darrio2007 a răspuns (pentru MeForeverAlone):

Are dreptate. Degeaba iei foc. La fel ti-as fi raspuns si eu.

| Deliiiia a răspuns (pentru MeForeverAlone):

Nu imi bateam joc. Iti sugeram activitati care sa-ti antreneze concentrarea si sa le eviti pe cele care ti-o altereaza.

| GeorgeBerbec a răspuns:

SI eu patesc la fel ff des. Nu stiu. Am lasat acest comentariu sa te simti mai bine sa stii ca nu esti singurul. AM varsta de doar 14 ani.

| MeForeverAlone explică (pentru GeorgeBerbec):

Gata, m-am linistit.
Mersi, fratewinking

| Ana1018 a răspuns:

Si mie mi se intampla mai mereu dar nu e ceva anormal... uit dar imi aduc aminte imediat, totusi daca se agraveaza desi nu cred, trebuie sa vorbesti cu un specialist

| FaraNume00 a răspuns:

Se intampla din cauza la oboseala stres Si eu pAtesc ca tine de ceva timp a Si Mai conteaza Si stilul de viata foarte mult bafta

| FaraNume00 a răspuns:

Cu placere! Imi dai funda? ☺️

| Vladuca a răspuns:

Mananca ciocolata zilnic si o sa iti treaca