| anonim_4396 a întrebat:

Hei,TPU! Puteti sa mi spuneti si mie niste pastile pentru slabit eficiente care nu au efecte secundare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
cum poti sa ceri asa ceva, cand la tv se dau exemple care au avut si au urmari in urma acestor pastile? daca ai probleme cu greutatea, du-te la nutritionist si in urma unor analize, iti va face o dieta personalizata, poate implica ceva banuti, ca nimic nu este gratis, dar asa ramai in viata si sanatoasa, iar daca nu ai probleme de sanatate, nu strica si ceva sport.
orice medicament, are efecte si da reactii adverse, face bine pe o parte, dar dauneaza pe alta..asa ca, nu incerca sa cumperi ceva ce este contrafacut si contraindicat
asta daca ti la viata ta.
O zi frumoasa sa aihappy

| Cosmin86 a răspuns (pentru caramela):

Exact, "orice medicament", dar sunt si pasile care NU SUNT MEDICAMENTE, ci suplimente alimentare.

Mai documentati-va si voi

| Trynda a răspuns (pentru Cosmin86):

L-carnitina da, prostiile alea chimice nu.

| thalyslly a răspuns:

Toate au efecte secundare.credema.
incearca un regim disociat sau dukan.cu dukan poti sa mananci cat vrei si sa bei si sucuri light

| Cosmin86 a răspuns (pentru thalyslly):

Serios? toate? si recomanzi dukan, care e SI MAI PERICULOASA?

suplimentele pentru slabit NU AU efecte secundare, spre exemplu.

Esti doar un copil mic, nu?

| Fatamuntilor a răspuns:

Pastile pentru slabit, in nici un caz. Orice medicament are efecte secundare.
Incearca o dieta si multa miscare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Lasa dietele, pastilele si altele care promit "minuni"!
Daca vrei sa scapi de kilograme, tot ce trebuie sa faci este sa te alimentezi corect, sa incerci sa renunti la mancarurile nesanatoase, precum cea de fast-food, bauturi acidulate, prajeli, grasimi de tot felul, lactate grase si cel mai important este miscarea.
Te pup!

| Trynda a răspuns:

Hei,TPU! Ti-as recomanda sa faci sport si sa lasi visele cu pastile happy. Daca nu ai vazut, o femeie a murit acum cateva saptamani de la pastilele de slabit si era tanara. Am mai auzit multe cazuri cand au murit de la pastile de slabit/crescut in masa musculara. Cu pastila nu slabesti sanatos. Slabesti sanatos cu sport si diete echilibrate.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Trynda):

Slabesti sanatos si cu pastile. Daca sunt SUPLIMENTE si nu medicamente.

Spre exemplu documenteaza-te despre l-carnitina. Te ajuta sa slabesti si ITI IMBUNATATESTE sanatatea