| Alma14 a întrebat:

Revin cu o intrebare. >:" Vreau sa tin o cura de slabire, nu vreau sa ajung sa ma infometez si nici nu vreau sa slabesc mult. Am 1.63 si aprox. 57 kg. Stiu ca este nevoie si de afort fizic, dar as vrea si unele pareri in legatura cu alimentatia. Funda. :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| xButterflyxX a răspuns:

Pai daca vrei sa slabesti ar trebui sa incepi prin a renunta la consumul de sucuri carbogazoase, fast-food si dulciuri.Incearca sa ai mese usoare, sa termini inainte de a te satura, nu sa-ti umpli stomacul sa nu mai poti dupa. Poti include pieptul de pui, supele, cereale cu lapte pentru la micul dejun(poti incerca cerealele de la sanovita si sa le amesteci cu niste cubulete de fructe), salatele cu ulei de masline si in general fructele si legumele, in dieta ta.Iar bauturi poti sa consumi si ceaiul verde (daca iti place, nu prea are un gust bun).Iar ca dieta ta sa dea roade ar trebui sa incluzi si sportul, poti sa iesi afara cu rolele sau sa te plimbi cu bicicleta, eventual cateva exercitii facute in casa.Succes la dieta!
Sper ca te-am ajutat!:*

| Alma14 explică (pentru xButterflyxX):

Laptele cu cereale il consun de vreo doi ani la micul dejun. Fast-food nu consum decat sa zic de vreo 2 ori pe luna. Iti multumesc pentru ajutor. :*

| xButterflyxX a răspuns (pentru Alma14):

Nu ai pentru ce, ai putea incerca sa faci mai multa miscare si sa nu mananci seara sau doar un iaurt degresat, un fruct.happy

4 răspunsuri:
| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Dieta pe baza grupei sanguine, 2l+apa, fara dulciuri(cam aspru?laughing), sport.Mancarea sa fie slaba in grasimi si sa mananci alimente ce contin proteine(carne slaba,soia, mazare, linte, naut, tofu)
Eu am slabit 12-14kg numai fara dulciuri si fara prajeli.Deci faci cum vreilaughing.

| AntiACTA a răspuns:

Http://www.divahair.ro/diete_si_slabire Sper sa gasesti aici ceva potrivit pentru tine! :*