| MadiiMadii a întrebat:

Scuzati categoria dau sunt foarte speriata in momentul de fata. De 2 zile ma doare apendicul, nu este o durere continua, ma doare in anumite faze, de ex, ieri toata ziua m-a durut incontinu, dar spre seara s-a mai calmat, si ma durea doar daca ma miscam brusc. Nu am avut alte simptome, eu cred ca sunt abia la inceput. Nu am avut ameteli, greata, diaree etc....si nici febra si pofta de mancare a fost putin mai redusa sa zic asa. Trebuie sa ma operez, ce ar trebui sa fac, ce se poate intampla daca ma operez fara sa fie nevoie, este ceva rau, ajutor va rog. Nu m-ar deranja sa ma operez, chiar imi placelaughing. Funda :*:*:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| razatoht a răspuns:

Incearca in felul urmator : stai intins pe pat si ridica piciorul la 45 de grate(sprijina-l de spatarul scaunului). Pune mana in zona apendicului si apasa. Daca este o durere ce se scurge prin tot piciorul nu mai sta pe ganduri si tai-o la urgente pentru ca peritonita netratata este mortala.

2 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Nu e obligatoriu sa fie apendicita, poate fi si de la ovare. Nu se intampla nimic daca te operezi fara sa fie nevoie pentru ca apendicele nu are nicio functie. Nu e obligatoriu sa ai toate aceste simptome, dar nu inteleg cum poti spune ca iti face placere sa te operezi! Mergi la medic cat mai repede pentru ca poate degenera in peritonita si stai o luna pe putin in spital! Sanatate!

| Dinamovistul101 a răspuns:

Pai, du-te la medicul de familie sa te consulte happy daca el va stabili ca trebuie sa te operezi, atunci ar fi bine sa il asculti, deoarece in general, medicul are dreptate! big grin sper ca te-am ajutat! La revederehee hee