| rovion a întrebat:

Hei,TPU ştie cineva dacã e rãu sã bei 5-6 litri de apã pe zi? Azi am bãut 5, 5 litri?

Fundã!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| Teo29 a răspuns:

Nu e indicat, cand bei 5 litri organismul si rinichii sunt pusi la treaba mult peste masura lor.
2.5 Litri sunt suficienti.

Tine cont ca si fructele contin apa, deci se aduna si din mancare deseori la nr. total de litri consumati intr-o zi.

3 răspunsuri:
| FaraNume1245 a răspuns:

Stiu eu. Bea cat ai nevoie, daca nu mori nu-i problema.

| NiculaiMarianTraian a răspuns:

Rau nu este dar nici bine.

| StefanQuizzer a răspuns:

In medie un om ar trebui sa consume 2 litri. Exista chiar si o formula pentru a calcula asta Masa ta in kilograme ori 30 ml. Prea multa apa poate dauna