| Letheaaannn a întrebat:

Stiu ca in ziua de azi toate fetele vor sa slabeasca, dar eu vreau sa ma ingras. De ce? Pentru ca am 15 ani, 1.63 si 40 de kilograme. Nu ma simt deloc bine in corpul meu, nu imi place nici sa stau in tricou pentru ca bratele imi sunt foarte subtiri, la fel si picioarele. Problema este ca mananc destul de mult dar nu pot sa pun nimic pe mine. Am mers cu mama la medic si mi-au dat niste vitamine acum un an si nu s-a intamplat nimic. As vrea sa ajung macar pana la 50 de kilograme, nu conteaza in cat timp, dar macar pana la sfarsitul anului. Daca aveti ceva idei...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| SpecialK47 a răspuns:

Sportul te ajuta, trebuie sa mananci mult, dar si sanatos. Sa ai mai mult de trei mese pe zi.
Nu stiu exact ce sport, pentru ca si eu incerc sa ma ingras si tocmai m-am apucat recent de un sport.

| Dinu_Andreea_2000 a răspuns:

Eram piele și os la 15 ani. Am luat ani de zile vitamine e și tot felul de c******i și bineînțeles nimic nu și a făcut efectul. Acum un an am aflat de uleiul de cod DIN CAUZA căruia eu acum vreau sa slăbesc si nu mai pot