| PuiPiu a întrebat:

Hei TpU. Sunt fata si de vreun an sau chiar mai mult am scaune destul de rare. Uneori fac la 2 zile sau chiar 3-4..mananc legume, ciorbe, salate, dulciuri cartofi. mai de toate. Apa nu prea beau, poate fi de la asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Creste cantitatea de fibre.
Bea 1.5 l apa macar si eventual un ceiut seara de care iti place tie.
Trebuie mentinut pe termen lung acest ''regim''.
Si miscare, macar 30 minute pe zi de mers pe jos.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Cel mai probabil este din cauza ca nu beai apa suficienta. Apa este foarte importanta pentru organism.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e o problema.
Bea apa cu miere.

| Stropdeploaie a răspuns:

Pai de ce nu bei apa? Dar Ceva lichide trebuie sa consumi?>