| andreea567890123 a întrebat:

Hei TPU, tin dieta de 4 saptamani si am slăbit in jur de 5 kg, am slăbit 3 kg in primele 2 saptamani si 2 kg in saptamana trecuta.ideea e ca saptamana asta nu am dat jos deeloooc si nu inteleg de ce...fac 15 minute in fiecare zi de bicicleta in casa, în care ard in jur de 100 calorii. puteti sa imi spuneti de ce tot stagnez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pentru ca voi faceti diete tampite in loc sa intelegi ca alimentatia sanatoasa si schimbatul stilului alimentar este baza, o sa te ingrasi, stai sa vezi cat de repede, toata viata o sa ai parte de diete, pana cand o sa devi grasa fara masa musculara, piramida slabiti consta in

cantarirea zilnica dimineata
scrierea intr-un jurnal ceea ce manci
o ora de sport in fiecare zi
informarea despre alimentatie

prima oara iti calculezi imc https://www.calculator.net/calorie-calculator.html
acolo apare in tabel cate calori sa consumi, este recomandat intre 1000-1200 de cal
slabirea nu este un sprint si un maraton, cand slabim rata metabolica se duce in jos, mancam la fel ca inainte ne ingrasam simplu, nu exista diete minune, pastile minune

vezi de alimente sanatoase http://dezvoltareapersonalitati.wordpress.com/......sanatoase/

| andreea567890123 explică (pentru RAY):

Fara suparare, dar dieta respectiva o am de la nutritionist.happy

| RAY a răspuns (pentru andreea567890123):

Fara suparare iti spun ca dietele ingrasa intr-un final, asta stim dintr un secol de urmarit diete, un secol de studii, dovezi