| OliviaStavarache12 a întrebat:

Trec in clasa a 8-a si merg pe 14 ani. Se pare ca sunt singura fata din clasa care nu are ciclu. Ar trebui sa ma ingrijorez? Pentru ca mamei mele i-a venit la 15 ani, iar surorii mele la 14.
Am o colega exact de varsta mea si i-a venit de destul de mult timp.
Ceva sugestii?

*Funda*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Soowhaat01 a răspuns:

Bună!
Fiecare corp este diferit. Altor fete le vine de la 10 ani, iar cel mai târziu îţi poate veni la 16. Dacă până la vârsta de 16 ani nu ţi-a venit, ar fi bine să te duci la doctor.
Dar nu te speria deocamdată, mai este timp. Ţin să menţionez că nu contează la ce vârstă i-a venit mamei sau surorii tale, pentru că, încă o dată, fiecare corp este altfel si reacţionează diferit.

1 răspuns:
| Cristinaaa57 a răspuns:

Nu are nimic...altora le vin la 12, la 16.depinde cum e corpul tau