| Theaxniz a întrebat:

Uite eu sunt din Baia Mare zilele trecute am fost la strandul din Satu Mare, nu am avut nimic dar ieri am baut suc rece si am facut puroi in gat bine ceva normal am mai facut stiu cum este senzatia este o senzatie de greata si devoma in fine dar mi s-a infundat urechea stanga si ma doare cand o ating cred ca mi-a ramas apa, am mai avut otita in iarna lui 2010 atunci m-a durut groaznic acum nu ma doare numai atunci cand o ating nu cred ca este otita m-ar fi durut mult mai rau, ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

Poate fi o complicatie, uneori amigdalita se complica cu otita. Nu e obligatoriu ca simptomele sa fie de aceeasi intensitate la la otita precedenta.

Mergi la ORL sa afli diagnosticul real si sa ti se prescrie tratamentul adecvat.

6 răspunsuri:
| KUBY78 a răspuns:

Du-te la un medic funda

| mariaWoW a răspuns:

Poate ti-a ramas apa in ureche, si se poate face puroi si acolo,.sau poate ti s-a tras de la gat puroiul.Nu stiu ia antibiotice.Dar cel mai bine du-te la ORL ...nu sta asa ca se va agrava.

| Theaxniz explică (pentru mariaWoW):

Atunci cand am facut puroi in gat mi sa infudat si urechea dar ce sa fac daca mi-a ramas apa acolo poate o sa ma duc la medic dar ce sa fac pana atunci

| Theaxniz explică:

Cred ca imi trece incepe sa se desfunde am pus un ibric cu apa calda si se desfunda

Răspuns utilizator avertizat