| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU va rog am nevoie de un sfat. Sunt cam speriata. Azi dimineata am vrut sa fac gargara cu apa de gura si am luat dintr o sticluță mica dar nu știam că în loc de apa de gura era spirt si am luat in gura si cum am simtit am scuipat repede si am clatit cu apa repede. Am incercat sa nu înghit dar daca s-a intamplat sa se fii dus unpic pe gat, este grav? Nu imi este rau sau ceva doar ca sunt f speriata. Multumesc pentru sfaturi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Nu te va afecta cu nimic dar spre binele tau, incearca sa stii ce folosesti data viitoare si bucura-te ca a fost doar spirt.Nu mai adopta starea de frica ca nu vei pati absolut nimic.De obicei spirtul provoaca usturime si o saliva lucioasa si alunecoasa insa asta este pe moment pana o elimini din cavitatea bucala.Acum vei fi bine si cu gura dezinfectatawinking

| anonim_4396 explică (pentru FoxyM):

Mersi mult pentru raspuns

| FoxyM a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu mare placere!happy

| Andreea_Lazar_1996_OAzz a răspuns:

Nu e nicio problemă.Nu te speria degeaba.Niste vecine beau spirt cand erau raciti. Stiu ca suna nebunesc, dar e adevărat. Sper ca te.am ajutat!

| anonim_4396 explică (pentru Andreea_Lazar_1996_OAzz):

Heii. Multumesc frumos pentru raspuns. M ai ajutat mult. Sanatate

| Andreea_Lazar_1996_OAzz a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai pentru ce.Ma bucur ca te-am ajutat.Sanatate si tie.

| Anamaria934 a răspuns:

Daca nu ai înghițit nu are nimic. Daca inghiteai în cantitate mare atunci era o problema.Dar asa nu e nimic, poate te va durea puțin stomacul.