| jon22 a întrebat:

FUNDA.Am facut azi un dus si din greseala mi-a sarit niste sampon in gura nu l-am inghiti dar l-am simtit pe limba m-am clatit imediat am scuipat de cateva ori credeti ca e periculos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| amyana a răspuns:

Nare nimic stai linistita nu patesti nimic si mie mi s-a intamplat eu l-am inghitit si n-am patit nimic
depinde de sampon

7 răspunsuri:
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Nu. Ca sa poata apareaefect toxic trebuie sa bei mai mult decat cateva picaturi. Pe langa asta, samponul, inghitit in cantitate mare, nu da reactii adverse prea importante, doar diaree si varsaturi.

| IMC90 a răspuns:

Nu. Cantitatea de sampon inghitita este prea mica ca sa poti pati ceva. Plus ca samponul are o toxicitate redusa. Pe produsele cu adevarat toxice apare o avertizare vizibila.

| elenyss a răspuns:

Nu, stai linistit. Pisica mea linge sapun de cand era mica si pateste nimic laughing

| Jesye a răspuns:

Nu este periculos

| sftb a răspuns:

Nu este periculos eu ma inghitit sapun si mai ramas gustu 1-2 zile si trece nu-ti fa griji big grin

| MaNNNNNe a răspuns:

Lasa ma cu toate astea te-ai spalat isi in gura rolling on the floorglumesc.nu e periculos ca si catelu lu bunicamea bea sampon si face spume la gura rolling on the floor

| Elena0eish a răspuns:

Nu, si mie mi s-a intamplat asta de multe ori. Si nu am patit nimic. happy