| Xenaaaa a întrebat:

Hei, Tpuuu. Am 1, 64 si 54 kg. Nu sunt multumita si as vrea sa ajung la 49. Nu vreau sa slabesc rapid, nu am o obsesie pentru asta. Insa in 4 luni ar fi super. Am nevoie de sfaturi, mai ales de la persoane care au aplicat ce imi vor spune si as dori sa stiu rezultatul. Un regim alimentar si sport, ce fel de exercitii as putea face. Rog seriozitate. Va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ellaaaaaaa a răspuns:

Eu am slabit 12 kg cu o dieta nu foarte grea.
Mancam 3 mese si 2 gustari. din 3 in 3 ore. de exemplu la orele : 8, 11, 14, 17, 20. Mananca mai putina paine..cam 2 felii de paine integrala la 3 zile. mezel slab, iaurturi/lapte cu cereale, fructe, migdale, batoane cu cereale dar vezi sa aiba putine calorii, carne de vita/pui si peste la gratar sau fiarta..cu salata. sa nu mananci carne de porc, pepene galben, cirese, porumb, mazare, fasole,. dulciuri, sucuri, sa faci miscare: mers pe jos, dans, un sport.
Sa bei multa apa. macar 2L/zi.
o sa vezi ca te va ajuta foarte mult..si respectarea orelor e foarte importanta
Cel mai bine e sa alergi. si iti pui folie pe suprafata corpului..pe sub haine..acolo unde ai probleme.
succes:*
funda?

| Xenaaaa explică (pentru ellaaaaaaa):

Ella, in cat timp ai slabit tu 12 kilograme?

| ellaaaaaaa a răspuns (pentru Xenaaaa):

2 luni

| ellaaaaaaa a răspuns (pentru Xenaaaa):

Eu de cand m`am nascut am avut probleme..glanda tiroida..la fel cum a avut si mama mea..si ajunsesem la 72 de kg..acum am 60 si vreau sa mai slabesc

| Xenaaaa explică (pentru ellaaaaaaa):

Am inteles. ideea e ca eu merg in fiecare zi 2 km cand vin de la scoala, tocmai m-am mutat la vila intr-un cartier si dimineata ma duce tata, iar cand vin, pe jos. In afara de asta, ce ai mai putea sa imi recomanzi ca sport?

| ellaaaaaaa a răspuns (pentru Xenaaaa):

Pai..eu am facut si inot.e foarte bun si iti face si corpul frumos
un sport din cele care le faci si la scoala daca iti place. handbal, basket
E bine ca mergi mult pe jos.
Daca nu ai cum sa faci unul din sporturile astea/n`ai timp sau nu vrei.
incearca sa alergi cam 30 minute pe zi..si sa mergi pe jos cat poti tu de mult.
de exemplul gasesteti o prietena si mergeti aman2 pe jos. va plimbati, vorbiti, va uitati.
Aaa..si am uitat sa iti spun.
In fiecare dimineata pe burta goala bea un pahar de suc de grapefruit facut la storcator. e foarte bun..arde grasimile si caloriile :*
sper sa ai succes.big hug

| ellaaaaaaa a răspuns (pentru Xenaaaa):

Cati ani ai?

| Xenaaaa explică (pentru ellaaaaaaa):

14 :d

| ellaaaaaaa a răspuns (pentru Xenaaaa):

Frumos.
succes:*

| Xenaaaa explică (pentru ellaaaaaaa):

Mercii, iti voi spune daca a mers:*

| ellaaaaaaa a răspuns (pentru Xenaaaa):

Da. baga id asta:
btw.sunshine

14 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Pai tu la inaltimea ta ai o greutate ideala dar daca vrei sa slabesti, nu e sfarsitul lumii doar sa ai grija cum slabesti!
1.trebuie sa faci foarte mult sport, fiecare zona are exercitiile ei, iti recomand programul nestle fitness pentru un abdomen plat, la mine chiar a functionat si pilates, astea le gasesti pe youtube
2.trebuie sa mananci des si putin
3.trebuie sa eviti prajelile si dulciurile, astea sunt otrava pura.La fel ar trebui sa te feresti si de bauturile acidulate, te baloneaza si iti fac si rau
Eu asa am slabit 5kg in cateva luni, dar trebuie sa faci foarte mult SPORT! si sa faci in fiecare zi din ce in ce mai mult.
Sper ca te-am ajutat macar putin :*

| anonimgirl98 a răspuns:

Doamne ce as vrea sa fiu ca tine..eu am 49 si sunt prea slabuta si am 1.63sadDe ce vrei sa slabesti? Esti perfecta asa cum esti, draga! Ce n-as da sa fiu ca tine!happy

| Xenaaaa explică (pentru anonimgirl98):

Crede-ma, nu e cum vreau. Sunt kilogramele in plus si se vad urat. Ce n-as da sa fiu eu ca tine!

| RiaRing a răspuns:

Poti incerca :
http://www.7dslim.ro/? gclid=CP_WmbrN5q8CFUVc3wodszQl2w

http://www.supa-varza.ro/supa-varza-slabire-acasa/?code=aid50z2jb02

Cel mai recomandat (de mine) : http://www.dieta-acai-berry.com/

Sau, hai sa fim seriosi nu ar fi recomandat sa folosesti medicamente, deci ti-as recomanda alte remedii naturiste de folosit. Asa scapi mai usor de kg. In fiecare Dimineata este necesar sa te plimbi macar 1 km pe jos, dimineata! Nu ai voie sa mananci pulpe, friptura sunca etc. pentru ca te ingrasa...Nu ai voie nici macar zahar, dulciuri, uleiuri vegetale (in afara de uleiul de masline folosit pentru slabit) pentru ca mancand acestea corpul le transforma in grasimi chiar daca nu mananci carne. In fiecare dimineata sa mananci o salata de legume sau un pahar de duc din fructe. Iti spun sincer dar in 4 luni vei fi gata... sau alte remedii naturiste N-ai voie sa mannaci unt, margarina sau altele

In fiecare dimineata pe somacul gol o lingura de ulei de masline EXTRA VIRGIN

Mananca ciocolata neagra in exces. Si daca nu-ti trece (SIGUR VEI SLABI) contacteaza medicul