| Instagrama a întrebat:

Hei! unde credeti ca doare mai tare piercul in limba sau in buza? eu am in limba, nu m-a durut foarte, foarte tare.dar credeti ca in buza doare mai tare decat in limba? as vrea in buza superioara.astp raspunsuri!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Darkness13 a răspuns:

Hey!
Eu nu am piercing, dar am o prietena care si-a dat unul in limba si una care si-a dat inca o gaura in ureche. Amandoua au spus ca nu le-a durut deci nici in buza nu cred ca ar durea prea tare. Important e sa nu se infecteze dupa ce il faci ( insa asta cred ca sti si tu ).
Mult noroc!

| Instagrama explică (pentru Darkness13):

Hey..in limba am si nu m-a durut extraordinar de tare, normal facut la salon, a doar nu mi fac acasa asa ceva, eram curioasa daca ar durea mai tare in buza.Mersi!

| LaviniaLavi19 a răspuns:

Pai eu mi-am facut recent unul langa prima gaura din urevhe si a durur, dar foarte putin...deci in buza sigur o sa te doara putin mai mult si ai 60% sanse sa faci infectie chiar daca o tratezi big grin Bafta!

| Instagrama explică (pentru LaviniaLavi19):

Infectie de ce? am in limba, si nu mi s-a intamplat nimic! si nu ma reger de gaura in ureche etc, in buza ma refeream

| Mădăă52 a răspuns:

Hey! Din cate am auzit, in buza nu e chiar asa dureros

| Instagrama explică (pentru Mădăă52):

Aha,as vrea sa mi fac si sunt indecisa straight face