| TechnoCocktail a întrebat:

Vreau sa imi spuneti daca programul asta (alimentatie/antrenament) este ok daca vreau sa mai dau ~ 1-2 kg jos :
Dimineata : - Fulgi de ovaz (55 g) cu lapte
sau 2 Oua fierte+o rosie+carne+branza+muraturi
Gustare : Un fruct/sandwich/iaurt
Pranz: Sunt la scoala deci pot lua doar un sandwich (cu paine integrala).
Gustare 2:la fel ca la Gustare 1.
Cina : Salata cu piept de pui / branza sau peste. Alte idei de cina?
P.S. : Daca asta conteaza : am 16 ani,1, 80 inaltime, 62 kg.
Multumesc tuturor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

E ok. Din cand in cand sa mai bagi si grasimi sanatoase ( masline, nuci, alune crude, ulei de masline, etc. ). In rest pare ok.

Alte idei de cina... piept de curcan cu legume, muschi de vita cu brocoli, etc.

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

La ce trebuie sa dai bani pe un ghid cand pe net gasesti o gramada de articole de nutritie scrise de specialisti pe gratis?

| TechnoCocktail explică (pentru Cosmin86):

Da stiu si nu as da banii pe un nutritionesit. intrebam doar daca programul de mai sus e OK?

| Cosmin86 a răspuns (pentru TechnoCocktail):

E ok. Din cand in cand sa mai bagi si grasimi sanatoase ( masline, nuci, alune crude, ulei de masline, etc. ). In rest pare ok.

Alte idei de cina... piept de curcan cu legume, muschi de vita cu brocoli, etc.

| TechnoCocktail explică:

Am uitat sa specific Antrenamentul cu greutati va fi la ora 6 jum la sala. Si apoi cardio + abdomene acasa. Ar fi bine sa mananc dupa ce fac toate exercitiile sau inainte?

| Vitan_Alexandra_1997 a răspuns (pentru TechnoCocktail):

Inainte s-ar putea sa vomiti :d

| Cosmin86 a răspuns (pentru Vitan_Alexandra_1997):

Se mananca si inainte, cu 2 ore

| Vitan_Alexandra_1997 a răspuns:

E ok seara ai putea manca piept de pui la gratar
Funda?