| Violeta_Od_2002 a întrebat:

Hei. Vreau neapărat să slăbesc cât mai repede! Mă puteţi ajuta cu nişte sfaturi sau un regim mai bun?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iata o dieta unde manaci pe saturate si slabesti:

http://dietadukan.ro/

| cristimihailov a răspuns:

Singura varianta de slabit este postul doar cu apa. In 10 zile incepi sa ajungi la o solutie.

Stiu este dura si daca esti in crestere nu e recomandata. Dar e cea mai rapida insa necesita si un autocontrol pe masura.

Dieta dukan e cam controversata, asociatia britanica a dietecienilor a nominalizat-o vreo trei ani la rand ca fiind prima dieta ce trebuie evitata.

Oricum ar fi, slabirea rapida poate duce la lasarea pielii, chestii de estetica.

Asa ca raspunsul meu ar fi sa mergi la nutritionist si sa vezi cum e mai bine.

| nugasescusernameliber a răspuns:

Slabitul rapid cred ca stii deja ca nu e de durata. Incearca dieta disociata, manaca intr-o zi un singur fel de aliment, o zi lactate, o zi doar carne, o zi fructe si o zi legume. Banuiesc ca ai un eveniment unde vrei sa fi mai subtire "peste noapte", aici mai ai o varianta http://www.csid.ro/......10992629/.

| Vataman09 a răspuns:

Ocupă-te cu sportul intensiv.