| TheDarkCristi a întrebat:

Buna omuleții big grin.Sunt cam gras dar as vrea neaparat sa slăbesc.Credeti ca îmi puteți da o cura(regim) care ma va ajuta sa slăbesc in câteva luni? Multumesc. Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Evita fast food, patiserie, dulciuri, sucuri din comert. Bea minim 2L de lichide pe zi (apa, ceai indulcit cu miere, sucuri facute de tine in casa fara zahar). Inlocuieste painea alba cu cea neagra sau intergrala si fa-i cat mai multa miscare. Ori sala ori exercitii cardio.
Mult succes si sanatate! happy

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Da-mi un id de messenger, facebook ceva, sa putem vorbi in timp real.

| TheDarkCristi explică (pentru Bacemi):

Cristi cel voiculet facebook

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum, pentru ca să vedem dacă/cât este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune!

| peperonies a răspuns:

Nu mai bea altceva in afara de apa, nu mai manca nimic facut cu zahar, faina cartofi sau orez. atat. vorbim in 2 luni.

| DanielCD a răspuns:

Dietele se recomnda in functie de metabolismul fiecaruia, nu este o dieta valabila pentru toata lumea; deci mai bine consulta un nutritionist!