| AliinaSomerhalder a întrebat:

Buna TPUU! Am nevoie de o dieta eficientaa urgeent! Vreau ca pana luna viitoare pe 10 sa slabesc 10 kg! Vaa roog ajutati-ma si spuneti-mi cum sa faaac! Nu vreau sa-mi dati site-uri cu diete, ca le stiu si eu, pe toate chiar. Vreau sa-mi spuneti voi, cei care ati incercat o dieta care sa dea rezultate rapide si sa-mi spuneti daca a functionat, in cat timp si cat ati reusit sa dati jos. Vas roog ajutati-ma! :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum, pentru ca să vedem dacă e necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Oricum, NU vei putea slăbi 10 kg într-o lună!
Cel mult vreo 5 kg, dacă ai noroc ( depinde cum reacţionează organismul tău )...

Toate cele bune.

| AliinaSomerhalder explică (pentru bursuc001):

16 ani, 1.64 m, 66 kg crying(((... Eu cred ca e posibil, cu o dieta drastica, cu mult sport si apa care e foarte importanta atunci cand ti o dieta... Am nevoie sa-mi spuneti din propria voastra experienta, ce ati facut, ce ati mmancat, cat ati dat jos si in cat timp.

| Kittyyy a răspuns:

Nu prea ai cum sa dai 10 kg jos intr-o luna.cel mult sa dai jos 6kg daca ai un organism care se pune repede pe ars grasimi.incearca dukan

| AliinaSomerhalder explică (pentru Kittyyy):

Nu Dukaaan! Am incercat-o si e si periculoasa, am citi multe despre ea. Ii dam corpului prea multa proteina dintr-odata si poate avea efecte negative asupra organismului. Deci numai vreau sa o incerc. Si am specificat ca nu vreau sa-mi spuneti tine ditea X sau Y ca am auzit, sau am citi ca e buna. Vreau sa-mi spuneti din propria experientaa. happy Va roog!