| cristina6666 a întrebat:

Heii... am si eu o problema. acum 2 saptamani mi-au iesit niste bube mai măricele..si rosii. am ignorat asta pentru ca mi-au iesit decat pe maini cateva. apoi cand am facut baie au inceput sa imi apara mai multe oe mini si au inceput sa se accentueze. am ignorat asta pentru ca dupa 2 zile dupa ce am facut baie se facusera mai maronii si azi cand am facut iar baie mi-au iesit cateba si pe spate si pe subrat si pe picior. dar nu cred ca e bubat ca l-am facut de 3 ori, va rog ajutati-ma nu stiu ce sa fac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Anna0111 a răspuns:

Chiar daca ai facut mai poti sa-l ai. Asa i s-a intamplat si verisoarei mele. La varicela daca faci baie iti ies mai multe si risti sa te imbolnavesti. Mai bine nu te duci maine la scoala si stai acasa macar doua zile sa vezi daca iti dispar sau nu. Mai bine nu risti. Cine stie poate chiar ai varicela si daca iesi din casa mai ales pe frigul asta... Sau ai putea sa ii spui mamei tale sa cheme un medic acasa. Sper ca te-am ajutat. Sa te faci bine. Pupici.

| cristina6666 explică (pentru Anna0111):

Dar daca nu mi-au iesit mi se poate intampla ceva rau?

| Anna0111 a răspuns:

Cum adica daca nu ti-au iesit? :/

| cristina6666 explică (pentru Anna0111):

Pai mi-au iesit doar cateva pe burta pe maini mai multe si cateva pe la subrat si pe la picior. dar de 2-3 saptamani am stat fara sa fac ceva...

| cristina6666 explică (pentru Anna0111):

Mie mi se tot spunea ca daca nu imi ies acum imi ies pe interior... :O

| Anna0111 a răspuns:

As zice sa-mi asculti sfatul. Cine stie poate ai o infectie, poate ai mancat ceva ce nu ti-a priit.

| mihnea759 a răspuns:

Mie mi sa mai intamplat poate sa fie o alergie mai bine te duci la doctor sa vezi ce ti s-a intamplat