| Alloneforever a întrebat:

Mi-am făcut un tatuaj acum 2 săptămâni și acum au început sa imi apăra niște coșuri sau bube roșii, s-a infectat? Ce pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IuliiMD a răspuns:

Am patit la fel cu unul din tatuajele mele. E colorat tatuajul?
Daca da e posibil sa fi alergica la ceva din pigmentul culorii, eu patesc asa la roz. Am continuat cu crema recomandata de cei de la salon ( de la sorry mom ) si in cateva zile au disparut.
Baftaa

| Alloneforever explică (pentru IuliiMD):

E negru, poate mi-au apărut pentru ca am dat cu lama in acea zona... unul dintre ei vad ca s-a dus

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta pățești când îți bați joc de propria piele. De ce nu îți faci unul temporar din henna sau jagua? Alea le-as recomanda. Nu faci o buba de la ele! Eu mi-am făcut din acea pasta din plante, durează cat dorești, de la o săptămână-doua până la 3-6 luni!

| Alloneforever explică (pentru anonim_4396):

Crezi ca alea cu henna sunt mai bune?laughing stiu persoane care au avut Infecții și au ajuns la spița din cauza lor

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alloneforever):

Gândește-te la indience (hinduse), își fac acele tatuaje pe brațe cu așa ceva și nu au nimic.

| AndreiCraiova a răspuns:

Suna-l pe tatuator. Probabil iti va recomanda o crema.