| ImPucca a întrebat:

Mi-au aparut niste bube mari si rosii, una pe picior si doua pe membre.Nu ma dor si nici nu ma mananca.Ce sunt?
Bubat nu am cum sa am fiindca le-am facut cand eram mica pe toate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| BlaaBlaa a răspuns:

Poate este rubeola

| HeloKity a răspuns:

Du-te la un medic dermatolog pentru un consult de specialitate.Parerea mea.

| bogdan98tl a răspuns:

Sunt alunite rosii. Nu umbla la ele, nu le rupe. Daca te sacaie poti merge la medic sa ti le elimine. Stai linistita! Succes!

| amiileila a răspuns:

Poate ai rubeola sau rujeola sau poate ti-au aparut cosuri

| PiszyMich a răspuns:

Buna! Ai semn de nastere sau alunite GANDESTE! Funda?

| ClaudiiaB a răspuns:

Eu iti recomand sa mergi la medic! Daca nu mergi poate o sa iti mai apara.

| ImPucca explică:

Cosuri nu sunt fiindca sunt foarte, foarte mari.Mai mult ca niste basici.Ma rog, multumesc.